Electronic Tournament Management System (ETMS) : NOORDWES OPE
U/09 Freestyle First Place Team Second Place Team Third Place Team Fourth Place Team Total
1-GRP 1 (24.0 - 26.3 Kg) Steynberg, Liam WSAC Jansen, Klippies BRAK 2
1-GRP 2 (29.5 - 31.9 Kg) Van Der Mescht, Franco BOKS Homan, Luan BRWC Butler, Phillip KLRK Erasmus, Sion BRAK 5
U/11 Freestyle First Place Team Second Place Team Third Place Team Fourth Place Team Total
1-GRP 17 (53.6 - 57.4 Kg) De Kock, Fanie KLRK Roos, Reinhardt WSAC 2
1-GRP 13 (29.5 - 32.1 Kg) Kruger, Ruben BRWC Erasmus, Tenieke BRAK Lerinc, Luan EAG 3
1-GRP 16 (44.8 - 49.2 Kg) du Plessis, Morne FOCH Watson, Jeandre ALBW Day, Seuverus RATL 3
1-GRP 15 (38.6 - 41.4 Kg) Lerm, McCaw DOME Oosthuizen, Evano SAND De Kock, Wikus BRWC DU PLESSIS, MARTIN KLRK 4
U/10 Freestyle First Place Team Second Place Team Third Place Team Fourth Place Team Total
1-GRP 8 (34.9 - 38.0 Kg) van Niekerk, Ruwan SAND Clark, Ruan BOKS 2
1-GRP 12 (59.0 - 59.0 Kg) Pienaar, Wian SAND Havenga, Katrien RATL 2
1-GRP 6 (27.2 - 27.7 Kg) Bisschoff, Keanu BOKS Volschenk, Dylan RATL 2
1-GRP 10 (42.6 - 44.9 Kg) Potgieter, Nico ALBW Visser, Chemike BRAK Cordier, Gertjie KLRK 3
1-GRP 9 (38.5 - 42.3 Kg) Herman, Luhan ALBW Steenkamp, Zayden EAG Esterhuizen, JR DOME 3
1-GRP 7 (30.4 - 33.0 Kg) Homan, Micha'el BRWC Geekie, James BRWC De Wet, Tiaan RATL Roodt, Liam RATL 5
Over 17 Freestyle First Place Team Second Place Team Third Place Team Fourth Place Team Total
2-GRP 7 (122.6 - 122.6 Kg) KOTZEE, HENRICO KLRK 1
2-GRP 5 (82.5 - 90.0 Kg) Steenkamp, Willie EAG Groenewald, Aldre EAG 2
2-GRP 6 (92.2 - 92.8 Kg) Grobler, Machiel DOME Jansen van Rensburg, Erje KLRK Venter, JP RATL 3
2-GRP 4 (69.2 - 72.9 Kg) Tau, Tanki KLRK Jacobs, Eric KLRK Jacobs, Willem KLRK Prinsloo, Jaco KLRK 5
Over 17 Female First Place Team Second Place Team Third Place Team Fourth Place Team Total
2-GRP 2 (82.4 - 87.0 Kg) Groenewald, Chanelle EAG Mbongo, Stix DOME 2
Over 15 Freestyle First Place Team Second Place Team Third Place Team Fourth Place Team Total
2-GRP 8 (49.4 - 49.4 Kg) Mongale, Digang KLRK Pretorius, Luque RATL 2
2-GRP 9 (72.1 - 77.7 Kg) Mare, Wuhan DOME Roodt, AJ RATL Fraser, Dorian RATL 3
U/15 Female First Place Team Second Place Team Third Place Team Fourth Place Team Total
3-GRP 2 (51.3 - 51.3 Kg) Grove, Mieke BRWC 1
3-GRP 5 (87.5 - 87.5 Kg) Van Rooyen, Lume DOME 1
3-GRP 1 (45.0 - 48.9 Kg) Grove, Marisan BRWC BOTHA, CHRISTIN KLRK Herman, Charne ALBW 3
U/15 Freestyle First Place Team Second Place Team Third Place Team Fourth Place Team Total
3-GRP 16 (87.5 - 95.7 Kg) Benson, Bernard SUPL 1
3-GRP 17 (14.0 - 80.0 Kg) Van Rooyen, Lume DOME 1
3-GRP 15 (72.0 - 77.1 Kg) van Niekrk, JC SAND Van Jaarsveld, Christoffel RATL 2
3-GRP 12 (46.1 - 47.5 Kg) Van Der Walt, CJ VAAL Grove, Gerrie BRWC Welgemoed, Sean BRWC 3
3-GRP 14 (64.5 - 68.3 Kg) Kruger, Hano SAND Breytenbach, Wynand RATL Fraser, Deandra RATL 3
3-GRP 13 (56.8 - 60.5 Kg) Van Der Walt, Petie SUPL Cromie, Christiaan SAND Pretorius, Hendrik KLRK Pretorius, Miga RATL 4
U/13 Freestyle First Place Team Second Place Team Third Place Team Fourth Place Team Total
3-GRP 10 (87.5 - 87.5 Kg) Van Rooyen, Lume DOME 1
3-GRP 6 (34.5 - 37.3 Kg) Prinsloo, Divan SAND Van Rooyen, Dean EAG 2
3-GRP 7 (38.5 - 40.9 Kg) Butler, Gavin KLRK Claassen, Leem BOKS 2
3-GRP 9 (51.3 - 56.1 Kg) Clark, Luan BOKS Olivier, Aljay BOKS Grove, Mieke BRWC Pretorius, Joshua RATL 4
3-GRP 8 (44.3 - 45.4 Kg) Burkett, Tylor WSAC Grove, Marisan BRWC Joubert, Juba DOME Pretorius, Benyamin RATL 4